Nejdřív práce, a potom zábava. Něco takového už od dětství slýchával každý z nás. Ale musí to tak opravdu být? Není možné věci skloubit tak, aby se naše práce stala zároveň naší zábavou?

Ale jistě, že to jde. Ti šťastnější z nás už něco podobného pochopili ve svém raném věku a postarali se o to, aby vystudovali anebo se vyučili tomu, co je opravdu baví. Anebo měli osvícené rodiče, kteří se nehonili pouze za samými jedničkami na vysvědčení, ale snažili se rozvíjet dovednosti, pro které mělo jejich dítě vlohy. A všichni víme, že když nás něco baví, tak nám zpravidla neschází motivace k tomu, abychom dokázali hravě překonat všechny překážky.
hrnčířský stůl

Nicméně pokud jste vy sami podobné štěstí neměli a lopotili jste se pouze za cílem, který vám měl přinést dostatek peněz a dobrou pozici na trhu práce, a nyní vás zaměstnání ani trochu nebaví, tak vězte, že ani nyní není nic ztraceno.

Klíčem ke všemu je, abyste si jasně řekli, že si chcete svůj život od A až do Z užívat, a ne ho dělit na dny pracovní a sváteční, a ve dny pracovní trpět jako kůň. Pokud se takto pevně rozhodnete, tak si poté dobře ujasněte to, co vás baví, a v čem jste dobří.

Všude okolo je nemálo lidí, kteří mají nějaký koníček, ve kterém jsou opravdu excelentní, a který by je mohl bez problémů živit. Problém je jen v tom, že uvízli v určitém stereotypu, ze kterého se nedokáží vymanit. Třeba mnozí manažeři mají pocit, že kdyby se snížili k manuální práci, byl by to společenský pokles – ale co je lepší, být doživotně nespokojeným manažerem anebo se živit rukama tím, co vás bude bavit?
spolupráce kolegů

Neváhejte se proto klidně po hlavě vrhnout na to, co jste celý život chtěli dělat a věnujte se práci, která vás skutečně baví. Váš život to obohatí a vy už nebudete muset rozlišovat mezi prací a zábavou, neboť na každý svůj pracovní den se budete opravdu těšit!