Peníze jsou důležité opravdu pro každého, kdo má již nějakou zodpovědnost, není dítě, které živí rodiče atd. Kupujeme si za ně zážitky, jídlo i oblečení. Téměř vše něco stojí. Musíme si za každou věc zaplatit a málo věcí je v dnešní době zadarmo. Můžete být studentem, který si chce při studiu vydělávat, ale zároveň můžete být dospělým, který momentálně nemá zaměstnání, ale nějaké peníze potřebuje k obživě. Jaké jsou možnosti a čím si můžete přivydělat?
mladý bloger

Roznos letáků

Tato práce je lehce fyzicky náročná. Nejčastěji nabídku této práce naleznete na internetu na portálu, kde nabízejí zaměstnavatelé práci. Pokud se domluvíte se zaměstnavatelem, tak nejčastěji podepíšete dohodu o provedení práce nebo dohodu o provedení činnosti. Poté si počkáte na den, kdy Vám kurýr doveze letáky, které vy si poté musíte roztřídit na hromádky. Nejčastěji se hodí taška na kolečkách či batoh, do kterého si letáky umístíte. Poté už jen musíte splnit termín, do kterého se mají prospekty roznést po vesnici/městě. K této práci nepotřebujete žádné velké znalosti. Stačí, když budete fyzicky schopní unést pár kilo navíc a rozdat je po vesnici/městě.

Psaní článků

Opět nabídku této pozice hledejte na internetu. Domluvte se se zaměstnavatelem a pak už jen můžete začít psát. K této profesi se Vám hodí, pokud umíte psát všemi deseti, máte výbornou češtinu a umíte bezchybně psát.
podávaná ruka

Hlídání dětí

Tato pozice je vhodná spíše pro starší teenagery, jelikož rodiče nechtějí své děti nechávat s příliš mladými lidmi, kteří ještě nenesou žádnou odpovědnost a nedá se na ně spolehnout. K této práci je dobré, pokud máte zkušenosti s hlídáním malých dětí. Nemusí to být děti cizí, ale mohou být z rodiny. Důležité je, že budete mít zkušenosti a chování dětí, které je často velice proměnlivé Vás nerozhodí.

Venčení psů

Dejte si inzeráty po okolí v podobě letáčků. Počkejte si, až se Vám někdo ozve a už se jen domluvíte na čase, kdy potřebují majitelé pejska venčení pro jejich domácího mazlíčka. Dobré je mít zkušenosti se psy.