V některých zemích se dodržuje hezká tradice. Při svatbě přinese každý ze svatebních hostů kousek různobarevné látky. Nevěsta si pak jednotlivé kousky látky sešije a vznikne přehoz na postel, nebo přikrývka. Různobarevná látka je pak připomínkou jejich svatebního dne a každý z členů rodiny nebo přátel přispěl na výrobu kouskem látky. Taková věc pak má v domácnosti své místo a rozhodně ji nevyhodíte jako jinou deku, kterou jste si koupili ve slevě v supermarketu.

špendlík

Sešívání různobarevných látek se nazývá patchwork a můžete získat nádherně pestré motivy, použít nejrůznější kousky látky, a to pravidelného i nepravidelného tvaru. Ruční práce jsou dnes opět velmi oblíbenou činností a je jen dobře, že nezůstávají doménou našich maminek, babiček, nebo dokonce prababiček. Vyrobit si krásný originální kousek sice znamená trochu námahy, ale především to znamená spoustu radosti. S hrdostí pak budete svou práci představovat a ukazovat.

Pokud si hned netroufáte na ušití trička, sukně, nebo letních šatů, nevadí. Zkuste to s jednoduchými a rovnými tvary. Nejrůznější přehozy nebo potahy na polštáře se budou ve vaší domácnosti skvěle vyjímat. A pokud budete chtít ozdobit vaši sedací soupravu nebo křeslo skutečně originálním kouskem plným veselých barev, zkuste patchwork techniku. Látka patchwork může být pro začátek složena třeba jen s jedné látky jednobarevné a druhé látky s veselým motivem. Začněte nejprve s pravidelnými čtverci, které se vám budou snadno sešívat. Až získáte v této technice trochu cviku, můžete se pustit do složitějších tvarů a nejrůznějších kombinací.

jehla

Vyberte si ze široké nabídky vzorů a barev a nenechte své šikovné ručky nadále zahálet! Objevte radost z vlastní tvorby a již na Vánoce můžete mít připraveno mnoho originálních dárků pro každého člena vaší rodiny, nebo pro přátele.