Polodrahokamy nejsou pouze na okrasu i když to tak může na první pohled vypadat. Tuto myšlenku zahnali již naši dávní předci, kteří kamenům přikládali léčivé, někdy až zázračné účinky. Nejčastěji si z nich vytvářeli amulety, přívěšky, nebo je prostě nosili vždy poblíž. Věřili, že nás mohou nejen léčit ale i chránit. Teď se už ale nenacházíme v době, kdybychom věřili pouhým a nepodloženým historkám. Proto s důkazem přišel vědec Walter Starck, který dokázal přítomnost elektromagnetického záření kamenů, které je tvořeno stejnou frekvencí jako lidské tělo (konkrétně jako buňky v něm). To znamená, že je mohou pozitivně ovlivňovat. Podívejme se tedy na nejznámější kameny a jejich účinky.

Krystaly ametistu

· Ametyst – Je fialovou verzí křišťálu. V minulosti byl využíván pro zmírnění příznaků kocoviny, pomáhá k jasnější paměti a pomáhá odstraňovat tělu negativní energii. Podporuje spánek, protože uklidňuje mysl, posiluje imunitní systém, zmírňuje bolest hlavy a vypomáhá při cukrovce, zánětům a otokům.
Kus krystalu

· Hematit – Je většinou černě zbarvený a jedná se o oxid železa. Skvěle se hodí pro nejisté a nerozhodné osoby, protože tyto problémy potlačuje stejně jako bolesti zad nebo křeče v dolních končetinách. Pokud máte problém s malým množstvím bílých krvinek, zvolte právě tento kámen stejně jako osoby s problémy s akné a lupenkou nebo při bolestech kloubů.

· Jantar – Tento kamínek, respektive zkamenělou pryskyřici určitě znáte. Jde o jeden z kamenů, který pomáhá celkově. Největší pomoc ale očekávejte v oblasti bolesti uši nebo zubů, snížení horečky a revmatismu. Pomáhá ale také po psychické stránce hlavně tedy při depresích.
Výběr polodrahokamů

· Křišťál – Nejoblíbenějším a nejznámějším kamenem je právě křišťál. Používá se díky svému vzhledu hlavně do nejrůznějších šperků. Označuje se hlavně jako ochranný kámen, který zabraňuje nehodám. Podporuje správnou činnosti srdce a podporuje moudrost a zdravý úsudek.

· Růženín – Zdá se to jako klišé. Díky své růžové barvě totiž podporuje lásku a pomáhá při hledání toho pravého partnera pro náš život, dodává citlivost a pochopení vůči citům ostatních osob a zahání negativní energii. Jde o další univerzální kámen, který můžete použít při všech potížích ovšem také zvyšuje mužskou plodnost.

· Vltavín – Řadí se k opravu drahým a jedinečným kamenům. Vyznačuje se tmavě zelenou barvou a budete se po něm cítit plní energie, ale zároveň uklidnění a celkově silnější.