Vytvořit dokonalý program letního tábora tak, aby Vám přálo počasí, to je opravdu velmi těžké. To je snad jediné, co možná bude překážkou. A spoléhat se na předpověď? Nejhorší jsou mokré varianty, viďte? To znamená, když prší, jen se leje. Ale s tím tak trochu musíte počítat. Ale když se Vám povede aktivita, která může probíhat jak za deště, tak i v době parného odpoledne, to je potom trefa!
trik s hůlkou.jpg
Kouzelnická show, to je ono!
Musíte vydatně zapnout mozkové závity, abyste speciální aktivitu dokázal vymyslet. A co takhle kouzelník a jeho show? To by nebylo marné, nemyslíte?
Že Vás to ani ve snu nenapadlo? To je vidět!
No jasně. Kouzelník může kouzlit nejenom venku, ale i uvnitř společenské místnosti, když dojde na déšť! Jen někoho šikovného sehnat. Cožpak jsou kouzelníci na skladě, kteří by chtěli kouzlit a čarovat pro tlupu dětí? Nebojte se. Jsou takoví, kteří nekouzlí jen po barech a šantánech. Existují kouzelníci pro děti!
A tím byste měl na jedno odpoledne vystaráno. Nakonec jedno soutěžní odpoledne zaměnit za vystoupení dětského kouzelníka bude určitě vítanou změnou. Nejen pro děti, ale i pro Vás.
Umíte si představit neposedné děti, až se zpoza stromů objeví pán v obleku s parádním kloboukem a s kouzelnickou hůlkou v ruce? Jeho tajemný výraz ve tváři děti rázem zklidní, protože nebudou vědět, co je čeká. Ale hned první kouzelnický úsměv všechny děti dokonale okouzlí. A ta kouzelnická čísla! Jedno za druhým bude tajemný pán sypat z rukávu! A to možná ani nevíte, že děti se budou kouzelnickému číslu samy učit. Kamarád kouzelník je to naučí!
hůlka a klobouk.png
A víte, že byste se měl už teď těšit?
Ani vy, jako vedoucí tábora nebudete ochuzen o kouzelníka a jeho čarovná kouzla! Může si Vás vybrat, jako asistenta k nějakému kouzlu. To bude pro děti teprve zážitek! Vedoucí a kouzelník pohromadě!
A možná, že první, co děti vyhrknou rodičům na otázku, jaké to tam bylo a co jste tam všechno dělaly, bude: Byl tam kouzelník a já umím kouzlo!