Světová premiéra vozu Opel Grandland X se uskutečnila na podzim roku 2017 na autosalonu IAA v německém Frankfurtu. Na našem trhu se první vůz objevil o měsíc později. Výkonný turbodiesel s poměrně skromnou spotřebou paliva, což bývá u motorů pro vozy Opel téměř pravidlem, nabízí milovníkům aut skutečný požitek z jízdy. Motor o objemu válců 2 litry pracuje s výkonem 130 kW (177 koňských sil)  a již při otáčkách 2000 za minutu je jeho točivý moment 400 Nm. To umožňuje velmi dynamickou jízdu se zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 9 sekund. Maximální rychlost vozu byla naměřena 214 km/h.
Významným plus tohoto turbodieselu je schopnost utáhnout přívěs o hmotnosti až dvě tuny! (Pochopitelně brzděný přívěs do maximálního stoupání 12 procent).
černý Opel

Velký výkon a nízká spotřeba

Spotřeba klesá u modelu Grandland X 2.0 CDTI v průměru pod 5 litrů na 100 km, čtyřválcový motor je vybaven inovovaným systémem na očistu výfukových zplodin a je vybaven vstřikováním AdBlue. Oxidy dusíku pohlcuje katalyzátor pomocí selektivní redukce SCR. Z výfuku tak odchází namísto oxidů dusíku neškodný dusík a vodní pára, uvnitř katalyzátoru totiž při vysokých teplotách spalin reaguje vodný roztok amoniaku s oxidy dusíku a přeměňuje je na neškodné látky.
volant auta opel

A co převodovka?

Převodovka je automatická, osmistupňová, se kterou se setkáte u vozů Opel u modelu Insignia. Převodovka s osmi stupni vyniká nad tou šestistupňovou kvalitnějším a pružnějším řazením.
interiér Opla

Nadstandardní výbava Ultimate

Nejvyšší verze vybavení vozu je Ultimate, která v sobě zahrnuje špičkové technologie a tzv. asistenční systém řízení. V této verzi nechybí 19 palců široká kola z lehkých slitin (laděná do dvou barev), ergonomická vyhřívaná přední sedadla s koženým potahem, certifikovaná AGR. Zajímavé jsou hliníkové pedály, stříbrně laděné střešní lišty, působivý černý lak zpětných zrcátek a střechy.
Do výbavy Ultimate patří světlomety AFL LED, prostorový kamerový systém a parkovací asistent Advanced Park Assist, který se stává dnes u moderních vozů běžným standardem. Jistě využijete i telematický systém OnStar a audiosystém Denon se subwooferem a 8 reproduktory, s dotykovým displejem a podporou Android Auto nebo Apple Car Play.