Nezáleží na tom, jestli jste jih Francie během léta navštívili či nikoliv. Tak či tak si jistě světlý, jemný a uklidňující styl Provence zamilujete. Jeho charakteristika spočívá především ve venkovském stylu nábytku, kovových či drátěných doplňcích, levanduli a světlých barvách. Tím získáte útulnou atmosféru, jako kdybyste seděli v jedné z kamenných staveb na jihu Francie a dívali se do nádherné krajiny a rozkvetlých luk.
jižní francie

Každodenní romantika

Na co všechno byste se měli dívat, až budete hledat nábytek, podlahy a doplňky, které vás přenesou do slunné Francie?

1. Jemné barvy – na výběr máte z bílé, krémové, může být i světle šedá a pokud budete chtít trochu živější barvy, tak si zvolte růžovou, světle modrou, nebo světle zelenou.

2. Podlaha – nejlepší volbou jsou podlahy z cihel, kamene, nebo dřevěných prken. Důležité je, aby vypadaly přírodně a připomínaly originální materiály.

3. Starožitné doplňky – dekorace jsou důležité v každém interiéru. Zde máte obrovský výběr z nejrůznějších svícnů, lamp či lustrů, které mají většinou křišťálové ověsy. Stejně tak jsou dobré ale i stylové hodiny, obrázky s levandulemi, nebo textilie s dekorem Toile de Jouy či levandule.
V tomto stylu můžete ale najít skutečně všechny doplňky i praktické pomocníky do domácnosti jako jsou zrcadla, nádobí, nebo stojánky na ubrousky.

4. Nábytek – všechen nábytek by měl být ve venkovském stylu, to znamená opatřený patinou, nebo oprýskaný. To jen podpoří atmosféru Provence a dodá interiéru na útulnosti.

Úžasnou a vonnou možností dekorací je také umístění květin a rostlin typických pro jižní Francii do vašeho interiéru, a to pomocí zavěšení ve svazcích, nebo aranží do kytice. Kromě levandule je pro oblast Provence typickou rostlinou také hortenzie, slunečnice, růže, břečťan, rozmarýn, nebo buxus. Tuto zeleň můžete různě kombinovat nejen v živé formě, ale také si můžete pořídit obrazy, na kterých bude vyobrazena, nebo se těmito rostlinami nechat inspirovat při výběru látky a látkových doplňků jako jsou polštáře, nebo deky.
balení levandule

Neváhejte a dopřejte si kousek nádherné, pozitivní, klidné a útulné Francie i ve vašem domově. Váš domov silně ovlivňuje vaši každodenní náladu a míru stresu, tak se uvolněte a provoňte svůj nádherný a útulný interiér příjemnou vůní levandule.