Máte doma své oblíbené křeslo, pohovku, postel? Ovšem vypadá to, že se s ní brzy budete muset rozloučit, neboť ji začal nahlodávat zub http://www.modryzub.com/spalena času? V tom případě nezoufejte a pusťte se do potřebných oprav. Uvidíte, že bude stačit opravdu jen málo a váš oblíbený kousek nábytku bude zase jako nový.

molitanová deska

Kvalitní nábytek má trvalou hodnotu a nemusíte se bát, že byste jej museli brzy měnit za nový – tedy alespoň v případě, že jste si k užívání zvolili opravdu kvalitní kousky – ideálně takový nábytek, který je zhotovený z masivního dřeva, neboť k jeho opravě zpravidla stačí dřevo přebrousit a znovu nalakovat. A oprava čalounění také není nic nemožného, vždyť zpravidla stačí vyměnit molitanovou deskua potahovou látku a vaše pohovka bude zase jako nová. Je tedy jasné, že vzdávat se starého nábytku, který vám může ještě dobře posloužit, je opravdu zbytečné.

Opravy svěřte šikovnému čalouníkovi

Navíc, nikde není psáno, že nezbytné opravy musíte vykonat vy sami. Rádi vám s nimi pomohou i v nejbližším čalounictví, kam nábytek převezete, a následně si ho přivezete domů jako by byl nový. Ovšem i v případě, že veškeré potřebné práce necháte na odbornících, měli byste si vždy v každém případě zvolit potahovou látku, o kterou máte zájem.

pomůcky

Zvolený potah ovlivní, jak nábytek do vašeho bytu zapadne

Výběr potahové látky je naprosto klíčový proto, jak daný kousek nábytku zapadne do vašeho interiéru a jakou vám udělá doma parádu. Je dost možné, že budete hledat potah, který bude co nejvíce podobný tomu původnímu, ovšem stejně tak je možné, že toužíte po změně a chcete pustit svěží vítr do vašeho interiéru. Je tedy jasné, že výběr potahu byste v žádném případě neměli podcenit. Vždyť na výběr budete mít z pestré palety kvalitních potahových látek různých barev a vzorů, a tak budete mít nad čím přemýšlet. A pokud si nevíte rady, můžete se v případě větších změn poradit s bytovým designerem.