Pokud máte u domu zahradu a zároveň i malé děti, pak se jistě strachujete, aby se dětem samotným na zahradě nic nestalo. Zaměřte se na kontrolu i na bezpečnostní prvky, které zajistí vašim dětem bezpečí. Věřte dětem, a dopřejte jim pohyb na zahradě i bez vašeho dohledu.dítě na lavečce

  1. Kontrola pozemku

Pozemek nejprve pořádně zkontrolujte. Zaměřte se na chybějící plot, pří to omné stromy, prostory okolo domu, prostě všechna místa, kam se děti mohou dostat. Jednoduše najděte všechny rizika, která mohou na zahradě hrozit. A v dalším kroku je odstraňte. Odstraňte špatné větve stromu, opravte plot, zabezpečte studnu… Prostě odstraňte vše, co by se vašim dětem mohlo stát osudným.

  1. Hračky

Pořiďte hračky, které děti zabaví a zároveň budou bezpečné. Vždy bez podmínky požadujte certifikát vhodnosti pro děti ve vaší věkové kategorii, což zajistí právě vhodnost pro děti. Na zahradu se hodí třeba domeček, posezení, pískoviště, houpačka či trampolína. U věcí jako je trampolína je dobré dokoupit bezpečnostní prvky. Je vhodné pořídit ochrannou síť na trampolínu, která zajistí, že z ní děti nevypadnou.dítě u stromu

  1. Pravidla

Pokud chtějí mít děti svůj prostor na zahradě, je dobré nastavit si pravidla pohybu po zahradě. Třeba to, že z ní nesmí sami odcházet, kde se mohou pohybovat, co nesmí dělat. Pokud máte dostatečně velké děti, aby pochopily pravidla, pak je můžete nechat na zahradě samotné, musíte se však naprosto spolehnout na jejich zodpovědnost a na to, že nebudou ze zahrady utíkat na cestu či za kamarády.
Pokud zahradu u domu máte, pak máte jedinečnou možnost dopřát vašim dětem volnost, aniž by byly mimo váš dohled, ale i přes to mají pocit, že mají vaši důvěru. A ta je velice potřeba. S vaší důvěrou totiž vaše děti opravdu rostou a zvyšujete jim tím jejich sebevědomí i sebedůvěru. A obojí je v období puberty velice důležité.