Hvězdicové zájezdy stále patří k oblíbeným rekreačním pobytům, a to i přesto, že lidé musí sdílet své soukromí s dalšími neznámými jedinci na autobusových sedadlech, a jsou také pevně vázáni na předem stanovený program, z něhož cestovní kancelář a průvodce uhýbá jen z nějakého vážného důvodu. Zájezd je sám o sobě zajímavý už jen tím, že jste neustále v pohybu, a že máte každý den k dispozici nové a nové podněty.

Mnohem lepším řešením jsou však jízdy soukromého charakteru, například v pronajatém mikrobusu pro devět osob včetně řidiče. Jestliže máte možnost oslovit vaše přátele a sestavit soupisku devíti pasažérů, pak se vám takový vůz může hodit pro cestování napříč republikou. Uspořádáte soukromý hvězdicový zájezd a hlavně si sami určíte trasu a doprovodný program včetně ubytování v hotelích či penzionech nebo noclehů v kempech.

město Domažlice

Pronájem mikrobusu je také výhodný v tom, že máte k dispozici vůz v perfektním technickém stavu, a že vaší jedinou starostí je tankování paliva, a samozřejmě starost o to, abyste vůz vrátili v naprostém pořádku. Zejména pro delší jízdy a vícedenní pobyty se však vyplatí zaplatit pojištění, pro případ zaviněného poškození vozidla, například při parkování nebo při manipulaci se zavazadly.

zámek Hluboká nad Vltavou

Noční jízdy

Jízda s mikrobusem z půjčovny mikrobusů v nočních hodinách zavání dobrodružstvím a můžete se tímto způsobem přesouvat zejména po dálnici, v místech, kde není příliš zajímavá krajina. Anebo můžete uspořádat mimořádný noční výstup na Milešovku a konkurovat tím pravidelným ročníkům, pořádaným vždy na podzim, každý rok, od roku 1965.

Noční jízda mikrobusem může být velmi zajímavá zejména v horském terénu, odkud jsou zajímavé výhledy do okolí, například v Jizerských horách mezi Tanvaldem, Desnou a Harrachovem, v Rokytnici nad Jizerou a na Mariánské hoře při jízdě po vrstevnici nad Josefovým Dolem.