Je s podivem kolik lidí v České republice nevyužívá preventivní programy, které jim nabízí jejich zdravotní pojišťovna. Dalo by se říct, že preventivní kontroly využívají nejvíce těhotné ženy. Preventivní kontroly během těhotenství, odběry krve, ultrazvuk, to dá ženě jistotu, že její dítě se vyvíjí správně a pokud odhalí nějaký problém, tak je možné ho okamžitě řešit a mnohdy zachránit zdárný průběh těhotenství, ukončený narozením zdravého děťátka.

novorozenec

Také preventivní kontroly, které následují během prvních let dítěte, absolvují matky pečlivě. Problém s návštěvami pravidelných preventivních vyšetření u lékaře začíná zřejmě s naší plnoletostí. Stále se cítíme mladí a pokud nás vysloveně něco netrápí, tak se nám k lékařům moc nechce. Ale jsou tu preventivní kontroly, které bychom měli pravidelně absolvovat. Jednak jsou to roční kontroly pro ženy u jejich gynekologa, a pro všechny pak platí preventivní kontroly co dva roky u jejich praktického lékaře a co půl roku u jejich zubaře. Praktický lékař vás někdy k preventivní kontrole vyzve, ale čekat, že vám bude volat váš zubař, je bláhové. Zubaři jsou v dnešní době nedostatkové zboží, zvlášť na Severní Moravě, kde jste vůbec rádi, že nějakého zubaře seženete.

doktor

Zubní ordinace Praha https://clinicplus.cz/ vám nabízí pravidelné preventivní kontroly pro celou vaši rodinu.

Podceňovat preventivní kontroly je hazardování se svým zdravím. Včas podchycený zdravotní problém se vždy lépe řeší než zub, který už je na tom tak špatně, že ho lze maximálně vytrhnout, pokud už vám nevypadl sám. A to mluvíme o zubech, ale jsou jiná, vážnější onemocnění, která lze preventivní kontrolou odhalit, ať jde o např. o rakovinu prsu nebo tlustého střeva.

Využívejte zdravotního systému České republiky, možnosti chodit na preventivní lékařské prohlídky, která vám včasným odhalením nemoci mohou zachránit život.