Nastavte si správně nádrž

Pokud se opravdu chcete úspěšně starat o bettu, musíte si při zakládání akvária betty věnovat nějaký čas. Například vaše ryba musí mít dostatek prostoru pro pohyb. K tomu budete potřebovat alespoň 3galonové akvárium, nejlépe větší. Ať už si vyberete jakoukoli nádrž, musí mít filtr a nastavitelný ohřívač. Ujistěte se, že jste vybrali jeden na základě přesné velikosti vaší nádrže, aby se vaše ryby nepřehřály. Doporučená teplota pro bety je 78 stupňů až 80 stupňů.

m

Ujistěte se, že svou novou nádrž správně cyklujete, aby vaše akvárium mělo zdravý filtrační systém, jehož úkolem je vytvořit zdravou kolonii bakterií, která eliminuje toxický odpad. Cyklování nádrže zajistí, že vaše ryby zůstanou zdravé. Používejte dechlorovanou vodu a provádějte výměnu 25 % vody každý týden a úplnou výměnu vody jednou za měsíc. Během celkové výměny vody budete muset odstranit ryby a vyčistit veškerý štěrk, písek nebo substrát pomocí sifonu.

m

Vyberte správné místo pro vaše akvárium. Vaše akvárium musí být drženo v oblasti, kde vaše ryby nebudou izolovány a mohou s vámi komunikovat. Bety jsou velmi inteligentní a zdá se, že poznají své majitele mazlíčků. Při výběru místa pro vaši nádrž se ujistěte, že v ní není studený průvan nebo nadměrné teplo. Například byste nikdy neměli držet akvárium blízko okna nebo příliš blízko radiátoru, protože by se vaše ryby mohly příliš zahřát nebo prochladnout. Navíc přímé sluneční světlo může způsobit problém s přemnožením řas. Samozřejmě, pokud máte pro svou betu kamaráda z nádrže, který se živí řasami, pak to nebude problém a pravděpodobně uvítáte trochu růstu řas, abyste nakrmili svého požírače řas. Umístěte akvárium své bety na rovný, stabilní povrch, který nebude sražen ze svého místa. Možná budete chtít mít ryby na stole nebo u zdi. Ať tak či onak, najděte si místo, které nebude snadné strkat.