Asi není třeba říkat, že Minecraft je i v současnosti jednou z nejoblíbenějších her. Svou popularitu si drží již mnoho let, a nezdá se, že by se na tom v nejbližší době cokoliv změnilo. V čem ale spočívá jeho kouzlo? Je to především díky velké volnosti a mnoha možnostem, které hráči mají. V podstatě se jedná o typ hry zvané „pískoviště“, kde si přetváříte svět k obrazu svému ze surovin, které postupně získáváte. A tak je tomu i zde. Samozřejmě můžeme sledovat hlavní „příběhovou linku“, která končí poražením Ender draka, ale není to nutné. Můžeme se klidně věnovat i tomu, že budeme stavět nejrůznější budovy, chovat zvířata či dolovat poklady.

příklad Minecraft serveru

Ovšem to ani zdaleka není vše. Tato hra nabízí také možnost multiplayeru, kde více hráčů hraje společně. V tomto případě jsou ve stejném světě, kde mohou buď spolupracovat za nějakým účelem, nebo se snažit jeden druhému kazit plány. Aby toto vše však fungovalo, je dobré najít takzvaný best Minecraft hosting https://gamerhost.pro/product/minecraft, tedy server, který nám bude nejvíce vyhovovat. A vzhledem k tomu, kolik jich je v současné době k dispozici, není výběr zrovna jednoduchý.

postavičky z Minecraftu

V první řadě bychom se samozřejmě měli zajímat o jeho výkonnost. Čím horší bude, tím více se nám hra bude sekat, což sice není většinou takový problém jako u her, které vyžadují rychlé reakce, ale rozhodně to není nic příjemného. Co se konkrétního světa týče, tady je dobré vědět, kdo je jeho tvůrcem, tedy komu patří. Ten zde totiž má největší práva, a může těm, kterým udělil přístup, hodně pomoci či naopak potopit. Zde pak záleží na vás, co konkrétně preferujete. Také je dobré se zajímat, jaká je na konkrétním serveru hráčská komunita. I ta totiž může být buď veskrze pozitivní, nebo naopak toxická. Proto je dobré si promluvit s lidmi, kteří již na daném serveru hrají či v nedávné době hráli. Ti nám mohou nejlépe poradit.