Itálie – někdy „italská bota“ má plno krásných míst a určitě stojí za návštěvu. Dolomity. Kdo by je vlastně neznal? Jedno z nejkrásnějších pohoří, vysoké vrcholy, římsy, trhliny. Skály jsou bíle zbarvené a kontrastují s bohatou zelení v podobě krásných lesů a luk. Dolomity se mohou pyšnit výraznými panoramaty. Za návštěvu stojí jezera Lago di Sorapiss, Lago di Braies nebo průsmycky Passo Pordoi, Passo Giau či štíty Tre Cime. V Alpách se nachází krásné jezero Lago di Como. Jezero má tvar písmena Y. Kolem jezera je plno krásných vil a také zde leží i městečko Belagio-perla Lago di Como. Do městečka se určitě podívejte. Verona.

jezero v itálii

Tohle italské město proslavil ve své divadelní hře Romeo a Julie William Shakespeare. Určitě navštivte most Ponte Scaligero, baziliku di San Zeno Maggiore či náměstí Piazza delle Erbe. Když už jsem se zmínila o tom, že město proslavil právě Shakespeare, tak je zcela nezbytné podívat se na Juliin dům, kde se právě odehrála scéna vyznání lásky. Během půl hodinky cesty jste u jezera Lago di garda. Jak už sám název napovídá, jezero ne největší jezero Itálie. A je krásné.  Příjemné pláže, čistá voda, romantické promenády, horská scenérie. Pokud jste milovníky cyklistiky, určitě využijete cyklotrasu podél jezera a také zde můžete využít turistické trasy.

městečko

Prohlédněte si městečko Sirmione. A když máte děti? Tak zábavný park Gargaland je určitě zaujme. Dalším místem jsou Benátky. Benátky jsou postavené v laguně. Dovolím si vypíchnout Canal Grande či most Rialto. Určitě navštivte vnitrozemský italský stát San Marino. Nachází se kousek od střediska Riminy. Malé obchody, spousta kaváren, kopcovité středověké ulice. Tak by se dalo charakterizovat San Marino. A také stojí za zmínku, že je San Marino na seznamu UNESCO. Velmi známou oblastí je Toskánsko. Dominují mu Alpy, vinařské oblasti Chianti, krásné pláže, moře, ostrůvky.