Mnozí si možná myslí, že návštěva kina není zrovna obohacující kulturní zážitek. Ba co víc. Myslí si, že nejde vůbec o kulturu v pravém slova smyslu. Opak je však pravdou. Kultura je definována jako výsledek tvůrčích činností člověka a film mezi takové výsledky bezesporu patří.  Koneckonců vybrat právě „svůj film“ není v současnosti nic těžkého. Vybírat lze z mnoha žánrů. Každý se může najít v něčem jiném. Pravda, na filmy se můžete podívat i z pohodlí domova. Jistě, je to fajn. Ale zajít do kina, pohodlně se usadit a případně pojídat nějaké dobroty, má také svoje kouzlo. A tak velké promítací plátno doma asi nemáte, že?
diváci v divadle

I na malých vesničkách se kino najde

Možnost promítání filmů není výsadou jen velkých měst. I malá města nebo vesnice často disponují kinosálem, který nefunguje pouze k promítání, ale i k dalším kulturním akcím, jako jsou různé besedy, divadelní představení, případně i výstavy. Pravdou však zůstává, že kina v menších obcích nejsou na tak vysoké úrovni jako ve velkých městech. Mnohdy jde o jednosálové  kino, kde není možno promítat filmy ve 3D. Také pohodlí sedaček není nejlepší a možnost malého občerstvení v podobě popcornu nebo nápoje jsou buď velmi omezené, nebo úplně nemožné.

Multikino

Velká multikina, která můžete navštívit zpravidla ve velkých městech, se vyznačují tím, že mají dva a více kinosálů. Zpravidla jsou vybaveny nejnovější technikou a velmi pohodlnými křesly. Samozřejmostí je možnost sledování filmů v 3D kvalitě a při tom ochutnávat všemožné laskominy a nápoje.
pražená kukuřice

Megaplex

Megaplex je doslova ráj pro všechny milovníky filmů. Jde o komplex, kde se nachází minimálně dvacet promítacích sálů. První megaplex byl otevřen již v roce 1979 v USA. V České republice teprve vloni, v roce 2017. Za zmínku jistě stojí i největší megaplex na světě. Tím je komplex v Madridě s kapacitou více jak devět tisíc míst.