Panuje-li venku právě slunečný letní den, není člověka, jenž by se zdráhal zamířit k nějakému tomu svému zahradnímu bazénu. Platí to pro každého, muže nevyjímaje. Nikdo by přece v takovém počasí netvrdnul doma, nikdo by si nedokázal odepřít takové osvěženíčko.
A zkuste v takovém okamžiku chlapovi říci, že ven zkrátka nepůjde. Protože je to už pěkných pár dní, co jste mu říkala, aby zvednul své pozadí z pohovky a šel vyluxovat koberec, a když se k tomu doposud nepřiměl, musí tak učinit právě nyní. Protože je už těch drobečků a dalšího smetí na podlaze akorát tak dost a vyluxovat se to zkrátka musí.
úsporná žárovička
Je jisté, že se takový chlap bude vykrucovat, seč mu budou síly stačit. Protože venku je tak krásně a u vody zvláště… Bude argumentovat kdečím, přinejmenším tím, že ten koberec ještě nějakou dobu vydrží, že to přece není zase až tak zlé.
A v nestřežené chvíli takový muž ven stejně uteče. Tam k bazénu. Aby si do něj skočil, udělal aspoň pár temp a…
A najednou těsně předtím, než si splní své přání a do té vody zahučí, zkoprní. Protože je ten bazén tak jaksi zanedbaný. Jak je to dlouho, co vlastně někdo naposledy čistil jeho dno? To už je celá věčnost. A mezitím do něj napadalo kdeco, nacucalo se to, kleslo ke dnu a to teď vypadá… no hanba mluvit.
A co teď? Skočit tam do té špíny? Zkalit ji a pak se v tom smetí ráchat celý? No to snad raději ani ne.
Muž tak chvíli hloubá a pak se ve vcelku krátkém čase rozhodne. Chopí se a dá se do díla. A nedá si pokoje, dokud ono dno není zase čisťounké a on tak může mít konečně pocit dobře odvedené práce.
A co že je to za věc, jíž se v té chvíli chlap nedokáže nechopit? Budete možná udiveni, ale je to… bazénový vysavač. To jediné, co dokáže odstranit špínu ze dna bazénu, s níž si nic jiného než tento vynález nedokáže poradit.
zelenočervené světlo
Díky tomuto vysavači je dno každého bazénu záhy nádherně čisté. A jak je kvůli němu takový chlap pyšný! Vždyť to on to dokázal. To on to tak skvěle vyčistil. Je to on…
… kdo už zanedlouho bude zase brblat, až za ním jeho drahá polovička přijde s tím, že dosud nevyluxoval ten koberec.
Protože na rozdíl od bazénového je ten normální vysavač mužovou noční můrou. A koberec přece ještě nějakou dobu vydrží. Hlavně že je vyluxovaný bazén.