·         Vláda v Lucembursku připravuje znění těžebních zákonů a nabízí pobídky v hodnotě pět a pul miliardy korun pro firmy, které se budou zaobírat těžební činností na asteroidech.
·         DJI přišla s dronem jménem SnotBot, který vydatně napomáhá vědcům studující chování velryb. Toto šikovné zařízení dokáže lehce, ale hlavně bezpečně odebírat hlen kytovců.
skok velryby
·         Jako výdobytek hodně vzdálené budoucnosti se jeví výrobek vědců z Bristol Interaction Group. Nedávno veřejně představily GauntLev neboli levitační rukavici. Tato rukavice využívá tak zvanou akustickou levitaci. Díky níž lze pohybovat s velmi křehkými nebo nebezpečnými látkami aniž by bylo nutné se jich přímo dotýkat. Na bázi akustické levitace ovšem nevznikají jen rukavice ale i pracovní nástroje. Za zmínku rozhodně stojí sonický šroubovák nebo ultra kleště. První zmínky o použití akustické levitace jsou již z roku 2012. A přiznejme si upřímně, kdo by nechtěl efektivním způsobem přesouvat různé předměty volně zavěšené v prostoru a provádět manipulaci předmětů jako by byli ve stavu bez zemské tíže. Na stěhování skříní obývacích stěn si ještě musíme počkat, ale je to jeden z dalších malých krůčků pro naší civilizaci ve světě vědy a techniky.
vesmírný meteor
V Bristolu navíc vědečtí pracovníci rozhodně nelení jejich dalším projektem je zařízení schopné přizpůsobovat a obměňovat svůj tvar. Zařízení používající otočné panty uložené v kostkách se jmenuje Cubimorph. Každá ze stran kostky je pokrytá dotykovými obrazovkami, díky nimž má zařízení velké množství programovatelných tvarů. Například si představte, Váš mobilní telefon složený z těchto chytrých kostiček, během chvíle by se dal přestavět kupříkladu na herní ovladač. Pochopitelně je to zatím ve fázi vývoje a pracovníci teď řeší, tři krát Z. Písmeno na konci abecedy znázorňuje tři problémy, které je nutné překonat na cestě ke komerčnímu využití projektu. A sice jak jednotlivé komponenty Zmenšit, Zlevnit a Zpevnit.