Máte doma vůz s tažným zařízením na auto Lancia Amsa, nebo se chystáte jím své vozidlo vybavit a je před vámi vysněná dovolená? Přemýšlíte nad tím, kam se vypravit, a nechce se vám zrovna někam do zahraničí, kde byste mohli mít potíže s různými restrikcemi, testováním, uzavírkami či karanténou? Vydejte se spolu s námi na Českomoravskou vrchovinu, je tu překrásná krajina, žádná jazyková bariéra a hlavně čistá, nezasažená příroda a za jistých podmínek i bez závislosti na ubytovacích zařízeních. Pokud jste skromní, vystačíte i s obytným karavanem a elektrickou přípojkou v kempu. A těch je na Vysočině spousta.

přívěsný vozík

Podnikněte výlet na Vysočinu

Českomoravská vrchovina je vyhledávané pohoří pro klid a pohodu, směřují sem lidé v zimě na běžky i na sjezdovky a od jara do podzimu na cyklistické výlety nebo pěší turistiku. Jsou tu hluboké lesy, ideální pro sběr hub, čistá příroda, nezasažená průmyslem.

večerní osvětlená Telč

Mnoho výletníků však směřuje ke Žďárským vrchům, k vrcholu Devět skal, k Malínské skále, k hoře Čtyři palice, k rybníku Velké Dářko, k řece Sázavě či k Milovskému rybníku. Rádi bychom vám připomněli, že Vysočina, to je i jižní cíp republiky v oblasti zvané Česká Kanada. Je tu velmi rozmanitá a zajímavá krajina, které vévodí tři světoznámá městečka – Slavonice, Dačice a Telč. Slavonice a Telč jsou městskou památkovou rezervací s mnoha překrásnými barokními či renesančními domovními fasádami a v Dačicích se nachází skvostný klasicistní zámek s přilehlým parkem.

S tažným zařízením se sem můžete vydat s obytným přívěsem a kempovat např. u Albeře, pod Landštejnem, v Číměři, v Jindřiši, ve Starém Hobzí nebo v Řásné. Jistou možností je i nosič jízdních kol, který je právě na tažném zařízení oblíbený pro lepší jízdní vlastnosti, větší bezpečnost a přehled o bicyklech, než je tomu u nosičů střešních či na páté zadní dveře.