Tyto dva tábory se nějak moc nemusí. Přitom však oba dva obrazně lezou do zelí tomu druhému. Milovník přírody má doma jistě televizi a jezdí do lesa autem, a i takový IT technik si jistě rád pohoví někde uprostřed hvozdů v tichu a klidu. Tyto skupiny nemohou žít odděleně, už proto, že to nejde. Bylo jim určeno být na této planetě, na této Zemi, a tak se musí oba dva tábory naučit toleranci. Jinak z toho může vzniknout hromada nepříjemných situací.  

Země

Technika nám, jako lidstvu samozřejmě pomáhá, ale také škodí. Kácení deštných pralesů by bez moderní techniky nebylo tak rychlé, a proto ani tak drastické. I když by to ničilo plantu tak jak tak. Zplodiny a další a další negativa dávají zbraně do rukou odpůrců techniky a pokroku všeobecně. Možná však mají ve spoustě věcí pravdu.  

Nejmodernější přístroje umožňují člověku nahlédnout do Vesmíru, a dokonce už skoro k jeho možným hranicím. Možná bude konečně velkým objevem to, co si myslím už dávno, že i těch Vesmírů je více a náš je jen jeden z mnoha.  

Není to jen toto objevování, díky technice můžeme zachránit lidské životy, které by bez ní byly ztraceny. Mikro operace, a nejen ty pomáhají lékařům nejen se stanovením diagnózy, ale i léčbou. Například rozbití ledvinového kamínku, který způsobuje úporné bolesti, by bez techniky nebylo možné. Takto je naprosto přesně zaměřen a tisícovka přesně mířených úderů z něj udělá prášek. Je po bolesti vyléčený člověk techniku chválí a vynáší až do nebes.  

ISS

Další je zase rád, že nemusí pěšky, třetí je spokojen, s jakou rychlostí se dostal na jiný kontinent a tak dále a tak dále. Skoro všichni si pochvalují vše, co jim usnadní život, co jim pomáhá a co jim vyhovuje. Díky technice také vznikl tento článek, díky ní si jej také čtete. A proto tedy, budiž pochválena. Ovšem, pozor, všeho s mírou. Abychom toho jednou nemuseli moc a moc litovat.