Brzdná dráha

Je sice hezké, že se auto rozjede na vyšší rychlost, ale když bude třeba, tak musí v rozumné době zastavit. K tomu se u něj využívá brzd. Ty mají velký vliv na bezpečnost vozu, protože když se dostaneme do krizové situace, tak musí umět zastavit v krátké době. Takto můžeme případnému nárazu zcela zabránit či při něm budeme mít o poznání nižší rychlost. Dala má na tuto dráhu vliv vhodné obutí a aktuální počasí se stavem silnice.

rozborka brzd

Na dnešních vozech se využívají kotoučové brzdy klidně na všech kolech, protože lepší výsledky jsou opravdu znát. Vozy také mají standardně systém ABS. Ten zajišťuje maximální brzdnou sílu do takové míry, aby nedošlo k zablokování kol. Vozidlo je proto stále řiditelným, a ještě k tomu třeba na mokré vozovce zkracuje brzdnou dráhu. Je také doporučeno, abyste si na uzavřené ploše vyzkoušeli účinnost Vašich brzd, abyste věděli, jak se chovají a jaké mají limity.

Servis

O tento systém je výhodné se dobře starat, aby fungoval za každých podmínek správně. Úplného selhání se bát úplně nemusíme, protože pro bezpečnost je systém rozdělený na dva okruhy, a to buď dle náprav či na brzdy do kříže, aby při fungování pouze jednoho systému nedocházelo k otáčení vozu k jedné straně. Jako první se dívejte na brzdou kapalinu, kterou je potřeba po předepsané době vyměnit.

stopy po pneumatice

Dále sundejte kolo a prohlédněte, jak na tom jsou brzdové destičky a kotouče. Také se Vám může stát, že se rozsvítí kontrolka ABS. Tato závada může být způsobena více poruchami. Proto je výhodné napojení na diagnostiku, které třeba ukáže vadné čidlo. Jestliže podejte pumpa, tak si na takový VW Golf můžete pořídit novou dle kódu 1k0907379ad, abyste zase mohli při krizovém brzdění zadupnout brzdový penál a kola se nezablokovala. Samozřejmě vždy je potřeba zajistit, aby celý systém byl dobře těsný.