Důvodů proč se lidé porozhlížejí po mobilních domech, je samozřejmě více. Může to být jen rozumné uložení peněz. To je pokaždé. Mobilní domy ztrácejí na ceně minimálně. Spíše v situaci, kdy ceny veškerého konstrukčního materiálu letí nahoru, ceny i použitých domů budou silně stoupat. Je to tedy investiční příležitost.

Transport domu

Když se rozhodnete, že si mobilní dům koupíte, máte několik možností jak to udělat. Tím na první pohled nejjednodušším je zadat do vyhledávače heslo: Mobilní domy prodej. Vyběhne vám jistě dost inzertům, které nabízejí mobilheimy za zajímavé ceny. Většinou půjde o nabídky mobilních domů, které již někdo u nás nějakou dobu používal a vy se vystavujete klasickému riziku, zatajení skrytých vad a podobně. Riskujete, že dům, který si takto koupíte, bude mít nějakou vadu, kterou v době koupě nebudete mít šanci odhalit. Může jít o zatékání při dešti, špatnou elektroinstalaci, netěsný plynový rozvod a kdo ví co ještě.

Sázkou na jistotu je, obrátit se na oficiálního prodejce a výrobce mobilních domů, který má slušnou historii a dobré jméno. I staré domy, nejdříve pečlivě zkontroluje a opraví, co je opravit zapotřebí. Udělá veškeré revize a zajistí, že vše bude svítit a i ta nejvzdálenější zásuvka bude plnit svou funkci.

Interiér nového domu

Než mobilní dům, takový prodejce prodá, zpravidla v jeho areálu bude stát nějakou dobu, a tak určitě projde zátěžovým testem při dešti. Prodejce tak má šanci zjistit zatékání, a pokud ho zjistí, dům opraví. Kromě second hand je v dnešní době se zamyslet nad úplně novými domy. Ty jsou už o něčem úplně jiném. Jsou energeticky úsporné, mají neotřelý design a některé se prodávají jako modulové, též rostoucí domy.

Tato vlastnost je oblíbená především u mladých rodin. Ty, které jsou doposud bez dětí, či s malými dětmi si pořídí základní modul. Děti povyrostou, dům začne být těsný, tak si přikoupí modul další a napojí jej na ten základní. Může tak vzniknout velice pohodlné bydlení.