Dřevěných podlah skutečně existuje nespočet typů a druhů. Nejčastěji se v domácnosti asi nachází plovoucí dřevěné podlahy a zejména tak laminátová varianta. Nicméně pokud se přece jenom rozhodneme pro instalaci celodřevěné podlahy, tak musíme počítat s trochu vyšší investicí, ale na druhou stranu z dlouhodobého hlediska používání se vyplatí nejvíce. Také se dá snadno opravit a bude ve své službě pokračovat dále. Její vzhled je naprosto přirozený a vlastně se vždycky postará o to, aby se člověk doma cítil naprosto bezpečně a skvěle. Navíc je pravdou, že použité dřevo jako materiál má bezpočet tvarových variací a také barevně laděných tónů. To si skutečně poté může vybrat kdokoliv přesně to, co mu bude vyhovovat. Atmosféru domova stejně začínáme budovat podlahou.
prkna na chalupě na uzavřené terase

Výběr nemusí být jednoduchý

Pokud se rozhodneme pro dubová prkna, cena nemusí být rozhodující, ačkoliv je také zajímavá. Každá podlaha ať už dřevěná, laminátová nebo vinylová je složená z jednotlivých prken a ty mají určité velikosti připravené na další zpracování. Právě i to dokáže v mnohém ovlivnit celkový vzhled místnosti. Je zvláštní jak stejný materiál, ovšem jinak položený ovlivní celkovou plochu prostoru. Poté volba délek prken nebo provedení bude záležet na osobním upřednostnění uživatelů, což nemusí být jednoduchý začátek.
dubová prkna mohou být i na terase
· Menší formáty – ty jsou rozhodně roztomilejší a také dokáží svým způsobem kouzlo. Hodí se do menších prostorů, protože je dokáží opticky zvětšit.
· Větší formáty – ty se dají lehce použít do větších místností. I když se bude jednat i o stejný materiál, zde prkna vyniknou svojí krásou, které má dřevo po celé nářezové délce. Tady si lze vybrat ještě, zdali bude uživatel preferovat úzká nebo raději širší prkna, to všechno má hodně vizuální vliv. Například užší provedení se nemusí pokládat pouze rovně, dají se vytvářet různé obrazce, stejně tak jako u parket, ale to vyžaduje určitou zručnost.
S dřevěnou podlahou skutečně chybu neudělá nikdo, podle potřeby se dá snadno zrenovovat a sloužit další řadu let, jak v domácnosti, tak venku v pergolách nebo na jiných prostorách.