Léto by si měl užívat každý, mnozí z nás však trpí různými omezeními, které jim to znemožňují. Některým z nich se však lze snadno ubránit, a vybojovat si své místo na slunci. Jak na to?

Slaná voda

Lidé s ekzémem, nebo lidé alergičtí na chlór se často musí zdržet letního osvěžení v bazénu. Přitom to však vůbec není nutné, a koupání v bazénu pro vás může být dokonce blahodárné. Jak na to? Pořiďte si do bazénu namísto chlorových tablet raději mořskou sůl Chlorito. Ta má pro tělo blahodárné účinky. Má antiseptické účinky, a je vhodná i pro alergiky. Rovněž si však dokáže poradit s bakteriemi, viry i řasami, a udržet tak vodu ve vašem bazéně perfektně čistou. Kvalitní mořskou sůl do vašeho bazénu seženete například na stránkách chlorito.cz, kde se vám dostane i spousty jiných pomocníků pro péči o váš bazén.

mořské vlny

Slunce

Silné sluneční UV záření nevadí v létě jen lidem alergickým na slunce, ale rovněž lidem s typem pleti, který se snadno spálí, nebo lidem náchylným na úpaly a úžehy. V takovém případě se člověk na sluníčko nedostane a místo pohody v bazéně se raději krčí doma u zapnuté klimatizace. To ovšem není nutné. Proč by nemohl být i bazén ve stínu? Stačí si nad bazén pořídit dobrý přístřešek, a může se koupat každý. A že pak bude voda studená? Za pomoci správného ohřívače vody v bazénu dosáhnete optimální teploty vody, i pro koupání ve stínu.

voda v bazénu

Pot

Patříte k lidem, kteří trpí na nadměrné pocení, a v létě se tak bojí kamkoliv vyrazit, aby neobtěžovali okolí svým zápachem? Antiperspiranty nezabírají, a sprchovat se nedá všude? S takovým problémem lze také něco dělat, ovšem to už budete muset navštívit lékaře a poradit se. Poradí vám přípravky v podobě pilulek, po kterých se zbavíte trápení s nadměrným pocením.

Každý problém lze řešit a v dnešní moderní době je zcela zbytečné, aby si kdokoliv cokoliv odpíral. Alergie na laktózu? Udělejte si zmrzlinu z kokosového mléka. Hlavně se neomezujte, pokud to není nutné.