Zvažujete začít hrát tenis, ale stále nevíte, co si k tomu pořídit? Zaměříme se v tomto článku na tenisové vybavení vhodné pro začátečníky v tenise.

Tenis nebo také nazýván bílý sport nebo královský sport patří mezi velmi oblíbené hry. Ať už se jedná o pasivní koukání v televizi anebo aktivně na kurtech třeba s přáteli. Pokud patříte mezi tu druhou skupinu a zvažujete s tím právě začít podíváme se na vybavení takového tenisty, který si chce zahrát pouze rekreačně. Určitě víte, že se jedná o míčovou hru, kterou hrají dva nebo čtyři hráči. Proto se buď jedná o dvouhru nebo čtyřhru. Ke každému sportu tak také u tenisu je potřeba mít dobré tenisové vybavení. To si můžete zakoupit na internetu nebo v prodejnách ze sportovními potřebami, kde Vám i rádi pomohou s výběrem.

tenisový kurt

Co patří do tenisového vybavení

Než se pustíte do vlastní hry je teda potřeba si pořídit vhodné tenisové vybavení https://www.sportoaza.cz/. Určitě tedy začneme s tenisovou raketou. Alfou a omegou celé hry je kvalitní raketa. Při výběru si dejte určitě záležet. Při výběru je třeba se zaměřit, zda je raketa určená pánovi, dámě anebo dítěti. Pokud je třeba dáma začátečník měla by mít raketu lehčí a až postoupí do mírně pokročilejší může mít raketu s menší hlavou. Při výběru rakety u dítěte je třeba se zaměřit na výšku dítěte a jeho herní schopnosti. Zdokonalováním herní taktiky se také úměrně zvětšuje délka rakety. Když si správně vyberete raketu je potřeba si k nim pořídit míčky. Ty se dají rozdělit do čtyř skupin.

rakety

Ať už se jedná o univerzální tenisové míčky, dětské tenisové míčky, tréninkové nebo turnajové tenisové míčky. Když už máte i správné míčky můžete se vrhnout do výběru pohodlného sportovního oblečení, které Vám nejlépe bude odvádět pot. Důležité jsou samozřejmě při tenise i boty. Ty by Vám měli tlumit nárazy a měli byste se v nich cítit pohodlně. Nedílnou součástí tenisového vybavení je i obal na raketu, díky kterému se Vám nejen raketa dobře ponese, ale také se Vám nepoškodí. Na tenisovém vybavení se obecně nedoporučuje šetřit, neboť Vám to může zkazit požitek z hry.