Šatník každé ženy obsahuje minimálně jednu kabelku. Kabelky nosíme téměř denně a hodí se ke všem outfitům. Kabelky nosíme do práce, do restaurace, do kaváren, na návštěvy i do školy. Kabelky jsou oblíbené především proto, že do nich schováme vše, co potřebujeme mít u sebe. Proto má mnoho žen ve svém šatníku hned několik kabelek. Každý typ kabelky se totiž hodí k jiným příležitostem. Malá psaníčka do ruky nejčastěji využijete pouze pro společenské události jako například plesy. Menší kabelky a crossbody kabelky využijete pro každodenní nošení, jsou lehké a vejdou se vám do ní všechny důležité věci – peněženka, mobil, klíče, parfém a jiné drobnosti. K přenášení věcí ve formátu A4 pak sáhněte po větších kabelkách.

červená kabelka

Kabelky se vyrábějí z různých materiálů, můžete si pořídit kabelku z koženky, z pravé kůže, látky nebo i kabelky, které jsou vyrobeny z PVC. Aby vám každá kabelka dlouhou vydržela, musíte se o ní dobře starat. Některé typy kabelek stačí pouze vyčistit vlhčeným hadříkem, jiné zase potřebují speciální přípravky. Také je důležité kabelky nepřetěžovat, a pokud je zrovna nenosíte, uskladněte je na volno, abyste se vyhnuli jejich případné deformaci. Kabelku byste také neměli příliš dlouho vystavovat přímému slunci a už vůbec byste je neměli sušit na topení.

kabelka do ruky

Nejnáročnější na údržbu jsou právě kožené kabelky. Ale pokud se o tyto kabelky budete dobře starat, dlouho vám vydrží. Kvalitní kožené kabelky vyrábí i světoznámá značka Pierre Cardin kabelky. Pierre Cardin založil vlastní značku kabelek už v roce 1950 a zanedlouho si své zákazníky naplno získal. Návrhář získal několik prestižních uznání a ocenění. Kabelky se vyrábí dodnes a řídí se podle nejnovějších trendů. Seženete jak malé kabelky přes rameno, tak i ty větší. A i když jsou značkové kabelky dražší, při správné péči vám budou sloužit i několik let.