Začneme rovnou pravdou. Mnoho lidí v poslední době řeší bydlení. Jak a kde bydlet, jestli bude bydlení drahé nebo jak si zvolit tu nejlevnější cestu. Kde vůbec sehnat byt ke koupi nebo k pronájmu, když je jich nedostatek? A co dělat v případě, že si raději zvolíte stavbu domu? Stoupají stále úrokové sazby u hypoték? Co tedy dělat? Zvolit raději nějakou rekonstrukci starého domu nebo bytu? Možností se nabízí opravdu mnoho, jenomže některé jsou naprosto nereálné, pokud máte běžný příjem. Dát majlant za pronájem bytu, když v něm bydlí osoba samotná, není zrovna radostná událost.

dům na ruce

Existuje samozřejmě možnost půjčit si peníze, ale všichni víme, že stále stoupá úroková sazba, proto mnoho lidí nechce tuto variantu volit jako první a hledají raději jiné možnosti. Jiní mají problémy už tak s dluhy nebo dokonce se záznamy v registrech dlužníků, kterých je mimochodem víc než dost a ocitnout se s podobným zápisem může velice snadno každý z nás, aniž bychom si to předem nějak výrazně uvědomovali.

Hypotéka bez registru představuje možnost, jak získat velkou finanční hotovost, ale za mírných podmínek.

Co se ale opravdu ukrývá pod tímto názvem? Hypotéky bez registru je velice časté označení, které si lidé zažili a používají ho stále. Ovšem to neznamená, že by se jednalo o úvěr, u kterého by se nekontrolovaly záznamy. Ty se kontrolují, ale ve většině případů je mohou nebankovní společnosti tolerovat. Něco jiného je to v bankách, tam vám nic neodpustí.

hra domy

Tento druh úvěru je určený naprosto pro kohokoliv, kdo vlastní nemovitost a může s ní ručit. Jakmile ji dáte do zástavy, získáte z její hodnoty určitá procenta, čili poměrně značnou částku, se kterou můžete disponovat dle libosti. S penězi můžete zaplatit naprosto cokoliv, co potřebujete nehledě na to, zdali se bude jednat o koupi bytu, rekonstrukci bytu nebo domu, stavbu domu či v podstatě cokoliv jiného.

Nejedná se o podnikatelský úvěr.