Kdo chce dnes bydlet ve svém, nebude to mít jednoduché. Ceny obytných nemovitostí totiž nejsou zrovna malé a mnoho lidí dnes díky tomu musí bydlet v podnájmu.

Lepší než podnájem

Vždy platilo, že je lepší bydlet pod vlastní střechou než někde v podnájmu. A toto zlaté pravidlo samozřejmě platí i dnes. Problém je, že ceny obytných nemovitostí se za poslední léta vyšplhaly na takovou úroveň, že je pro celou řadu lidí prakticky nemožné si dovolit vlastní bydlení, a tudíž jsou pak nuceni žít právě v podnájmu. Samozřejmě, že existují i docela levné možnosti, třeba byty ve vyloučených lokalitách, případně někde mimo civilizaci, ale tam obvykle nechce nikdo žít. A to ze zcela racionálních důvodů.

Prodej domku

Jak tedy z toho ven? Zadlužit se u banky na dlouhá desetiletí je pro valnou část českého obyvatelstva jedinou možnou cestou, i když také ne vždy. Vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí rostou, jsou i hypotéky mnohem méně dosažitelné a lidé s nižšími příjmy nemají prakticky šanci hypotéku získat. V tom případě je možné jít ještě jedním směrem, a sice směrem k celoročním mobilním domům nové generace.

Není to palác, ale jde to

Je jasné, že celá řada lidí má vůči tomuto stylu bydlení mnoho výhrad. Často jsou tyto předsudky navíc odůvodněné. Skutečně v těchto obydlích není příliš mnoho místa k žití, ale na druhou stranu jsou tu i významné plusy. Je možné si toto bydlení na kolečkách pořídit za skutečně velice lákavou cenu, a to i nejnovější verze. Nejedná se sice o žádný palác, ale kdo hledá střechu nad hlavou pro dva až tři lidi, nejspíše nebude vyloženě zklamaný. Navíc moderní verze disponují nejnovější formou zateplení, takže nový majitel nebude moci v zimě příliš vytápět a v létě moc větrat.

Prodej nemovitosti

Příjemná dovolenková destinace

Mobilní domy se nemusí využívat pouze k celoročnímu bydlení, ale mohou do jisté míry fungovat třeba i jako chatky. Pokud má člověk pozemek třeba někde u lesa, případně někde jinde v přírodě nebo v její těsné blízkosti, může si koupit takovouto chatku za pár korun. Není potřeba rovnou brát to nejlepší na trhu. K tomuto účelu bohatě postačí i minulé verze, které jsou také ještě docela dobré, a navíc jsou o dost levnější.